Ženšen pětilistý extrakt 50 ml

Ženšen pětilistý extrakt 50 ml

450.00 

Pětilistý ženšen – Jiaogulan je skvělým adaptogenem, jeho léčivých a harmonizačních vlastností lze využívat po celý rok pro ochranu organizmu před škodlivými vlivy.

Složení : Ženšen pětilistý –  Jiaogulan  (Gynostemma pentaphyllum – folium) – vodný extrakt, čištěná voda, glycerol, sorban draselný, kyselina citronová.

Popis

Dávkování: 7 – 10 kapek 2- 3 denně (dle hmotnosti)

Pětilistý ženšen má množství povolených zdravotních tvrzení evropskou komisí, což jen dokazuje jeho přesvědčivé léčivé schopnosti, když i tato komise to nakonec musela uznat:

Přirozená obranyschopnost – imunitní systém
Hladina lipidů v krvi
Normální hladina cukru v krvi 
kardiovaskulární systém
homocystein
krevní oběh a tlak
Normální činnost jater – pročištění
pH rovnováha v žaludku
Antioxidant

ÚČINKY: Jiaogulan je zařazován mezi tzv. adaptogeny, antistresory nebo harmonizátory (příznivě ovlivňuje funkce celého organismu). Kladně ovlivňuje trávení, zlepšuje a stimuluje funkci jater a ledvin, snižuje hladinu cukru v krvi a je vhodný i jako prevence proti infekční žloutence. Pozoruhodná je i schopnost regulovat krevní tlak, kdy nízký zvyšuje a vysoký naopak snižuje. Upravuje též hladinu homocysteinu  v organizmu. Používá se také jako prevence proti mrtvici a infarktu, posiluje imunitní systém. U osob užívajících jiaogulan byla pozorována lepší fyzická kondice.  V současné době patří k důležitým bylinám majícím předcházet onkologickým atakům.

Pětilistý ženšen nese český botanický název Gynostema pětilistá a ve své domovině se nazývá Jiaogulan. Je popínavou tykvovitou rostlinou a s pravým ženšenem nemá nic společného, ale pro podobné účinné látky jej tradiční léčitelství  tak nazvalo.

Pro své adaptogenní účinky si vysloužil přezdívku “bylina nesmrtelnosti”, neboť dokáže chránit náš organismus před čím dál víc škodlivými vlivy z vnějšího prostředí. Při sčítání obyvatelstva v Číně bylo zjištěno, že v oblastech, kde se pravidelně pije čaj z této rostliny, žije nejvíce lidí starších 100 let. Také zde bylo daleko nižší procento úmrtí lidí na rakovinu, proto se mu také říká bylina dlouhověkosti.

Doporučení: Pětilistý ženšen – jiaogulan lze dobře využít v regeneračních a jaterních kúrách:

REVITALIZAČNÍ PROTOKOL:
Užívat 6 týdnů
· 3 x denně 8 -10 kapek (dle hmotnosti) Pětilistého ženšenu – Jiaogulanu
· 3 x denně 8 -10 kapek (dle hmotnosti) Brazilského ženšenu nebo 1 – 2 lžičky drceného kořene
· 2 x 1 lžička Bílá maca v prášku (neužívat v případě hyperfunkce štítné žlázy, či podezření na onkologické problémy)
· 1 x 2 lžičky Camu Camu
· 2 x 8 kapek Marco – extrakt (nejlépe odpoledne a večer před spaním)
· 3 x 7 kapek Vilcacora – extrakt (užívat v případě, že nebyl brán před revitalizací dlouhodobě Amazonský protokol, nebo Ubosanno protokol, také není vhodný při užívání léků na ředění krve nebo imunosupresiv)
· 1 lžička Aguaje – pouze ženy (neužívat v případě podezření na onkologické problémy)

JATERNÍ A DETOXIKAČNÍ KÚRA:
Užívat 6 týdnů
· 1 x denně šálek Pětilistého ženšenu
· 2 x 8 kapek Pětilistého ženšenu – extrakt
· 3 x 10 kapek denně Pampelišky – extrakt z kořene
· 3 x 7 kapek Canchalagua – extrakt

SLOŽENÍ:
Nejúčinnější látky a v největším množství jsou takzvané triterpenoidní saponiny, které se v této rostlině odborně nazývají gypenosidy, jsou chemicky a farmakologicky blízké Panaxovým ginsedosidům. Obsaženo je cca 82 různých saponinů – látky s jedinečnými účinky. Krom saponinů obsahuje, stopové prvky, vitamíny, aminokyseliny a bílkoviny.

Skladování: Skladujte v suchu a teplotě do 25°C. Nevystavujte přímému slunečnímu záření.

Upozornění: Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Není vhodné pro malé děti, těhotné a kojící ženy. Uchovejte mimo dosah dětí. Možná přecitlivělost na obsažené látky.

Doplněk stravy

Země původu: Thajsko
Vyrobeno v ČR.

Další informace

Hmotnost 0.06 kg