Pirinský čaj 20 g

Pirinský čaj 20 g

200.00 

Oblíbená bylina jasnovidky Vangy.

Složení : 100% Hojník horský  (Sideritis syriaca-herba)

Pirinský čaj, jehož jedinou složkou je blahodárná bylina z balkánských hor, u nás nesoucí botanický název Hojník horský a je též známá pod názvy Řecký horský čajSyrský horský čajKrétský čajMursalský čaj a další. My jsem jej nazvali jménem bulharských hor, na kterých byl vypěstován a pro účastníky legendárních seminářů s Petrem Chobotem v Pirinu přináší tento název kouzlo krásných vzpomínek na magická místa a zážitky z Pirinských hor. Podle vzpomínek Petra Chobota také víme, že hojník horský – latinsky  názvem Sideritis (ten kdo má železo) , byla oblíbená bylina jasnovidky Vangy, která tuto bylinu ráda používala k léčení. Od Petra také víme, že bylina, kromě mnoha léčebných vlastností, (které zde nesmíme podle platné legislativy uvádět), má harmonizující účinky a působí vysokovibračně na lidského ducha. A mimo jiné už samotná její lahodná chuť pozvedá náladu člověka.

Katalogové číslo: B0030 Kategorie: , Štítky: , , ,

Popis

Dávkování: Při použití nedrcené byliny nalámeme 1 středně velké stéblo i s květem na 250ml vody. U drcené byliny se připravujeme nálev z 1 vrchovaté lžičky. Louhujeme 5-10 minut. Vhodné pro celodenní pití. Můžeme ho podávat i studený s ledem.

Velmi příjemně chutná nálev Pirinského čaje oslazený medem se šípkem. 

Hojník horský (Sideritis syriaca nebo také Sideritis scardica) je velice vyjímečná  kvetoucí bylina s blahodárnými účinky. Tato fascinující rostlina s bledě žlutými květy, zelenými pupeny a stříbřitými listy obsahuje velké množství éterických olejů, je bohatá na antioxidanty a polyfenoly. Hojník roste jen v horských oblastech nad 1000 m.n.m., převážně v Bulharsku, Turecku nebo Řecku.  Sideritis (hojník) se poprvé objevil v záznamech Pedaniusa Dioscoridesa, řeckého botanika a lékaře. A to už v 1. století n.l. Latinský název se vztahuje k řeckému slovu “sideros”, který v překladu znamená železo – a toho je v hojníku velké množství. Odvar z hojníku byl v dávných dobách podáván vojákům. Nápoj nejprve pomohl posílit tělo a pak zahojit rány a zregenerovat organismus. Kvůli svému použití byl hojník tehdy nazýván čajem vojáků.

Hojník horský obsahuje stopové prvky, éterické oleje, fenoly a je také skvělým zdrojem minerálů jako např. zinek, hořčík, sodík, kobalt, měď a zejména železa. Všechny tyto minerály mají příznivý vliv na náš kardiovaskulární systém a imunitní systém a stabilizaci krevního tlaku. 

Chuť: jemná, lahodná, mírně zemitá s květinovými tóny a jemnými náznaky citrusů a máty.
Skladování: Skladujte v suchu a teplotě do 25°C. Nevystavujte přímému slunečnímu záření.
Upozornění: Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Není vhodné pro malé děti, těhotné a kojící ženy. Uchovejte mimo dosah dětí. Možná přecitlivělost na obsažené látky.

Země původu: Bulharsko 
Vyrobeno v ČR

Další informace

Hmotnost 0.05 kg