Pampeliška lékařská čaj 120g

Pampeliška lékařská čaj 120g

150.00 

Popis: detoxikace, podpora jater, trávení, močových cest, metabolismu, prebiotikum.
Složení: Pampeliška lékařská, list a kořen (Taraxacum officinale – folium, radix).

Popis

Pampeliška lékařská i přes své tisícileté používání ve fytomedicíně má povolena pouze následující zdravotní tvrzení dle NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16. května 2012), které platí od 14.12.2012.

Působí protizánětlivě
Detoxikace – vylučování
Normální činnost jater
Normální činnost žaludku
Normální funkce močové soustavy
Normální trávení
Metabolismus sacharidů
Prebiotikum
Normální trávení  – stimulace
Antioxidant

Dávkování: Dle hmotnosti. Jednu lžičku sušených listů a drceného kořene zalijeme 250 ml vroucí vody, necháme louhovat cca 10 – 15 minut  min a scedíme, čaj se pije čerstvý 2–3× denně.

V současné době je pampeliška a zvláště kořen pampelišky podroben zkoumání z hlediska dalších výrazných zdravotních účinků a  to zejména na nejobávanější a bohužel stále častější zdravotní komplikaci, jejíž název zde nemůžeme uvést s ohledem na nepovolená zdravotní tvrzení. Vše ostatní je třeba si najít na všeobecně dostupných zdrojích.

Doporučené použití: Je vhodné užívat tento extrakt jednou ročně jako prevenci, či cílenou detoxikaci nebo při rekonvalescenci. Taktéž je vhodné použít extrakt z kořene pampelišky v kombinaci s čajem z listů pampelišky jako zakončení detoxikačních kúr.

Možné kombinace: Čaj z pampelišky lze kombinovat s dalšími produkty – u těchto je to vhodné (ale vždy dbejte na to, aby jste neužívali příliš mnoho dalších produktů z léčebné řady, jako jsou extrakty a bylinné směsi, doplňky ve formě superpotravin nevadí):
Dračí krev, Chagubona, Herbenalo, Hercalima, Macajuga, Tawarillo, Ubosanno, Uncaflora, Caigua, Chanca Piedra, Flor de Arena, Juan de Alonso, Marco, Tawari, Vilcacora-extrakt.

S ostatními produkty není  pampeliška v přímé kontraindikaci. Jen trochu nevhodné se zdá být použití pampelišky s extraktní směsí Ginkgoma a bylinnou směsí Hořký květ.

Skladování: Neskladovat na přímém slunci a v mrazu. 
Země původu: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika 

Další informace

Hmotnost 0.12 kg