Bylinné směsi

Tropické deštné pralesy v Jižní Americe se nazývají největší lékárnou světa díky výskytu značného počtu přírodních léčiv. Veškeré bylinné receptury Inca Botanica jsou připravovány na základě prastarých léčitelských znalostí místních indiánských šamanů, kteří od pradávna s bylinami uměli mistrně zacházet a připravit lék na jakoukoliv nemoc. Moderní výzkumy navíc potvrzují, že důležitou roli hraje i zpracování bylin, proto si sušené části rostlin v původní podobě zanechávají optimální léčebnou účinnost. Směsi doporučujeme krátce povařit, či zalít horkou vodou a během dne popíjet.

ČERVENÝ PLOD

ZÁNĚTLIVÉ ŽIVLY A KLID PROSTATY

Směs je určena především pro muže, protože výrazně normalizuje funkci prostaty a sexuální funkce. Pomáhá i ženám při zánětech kdekoliv v těle. Používá se i k úpravě krevního tlaku či jeho snížení. Posiluje vitalitu, urychluje regeneraci, zlepšuje imunitní systém a zajišťuje duševní a fyzickou pohodu. Sportovci ocení snažší hojení ran, šlach i svalů a ochranu před opotřebováním kloubů. Složení: Achiote, Maca, Vrbovka, Uňa de Gato a Kotvičník.

prostata / vitalita / hojení ran / krevní tlak / imunita / sexuální funkce

PRALESNÍ MÁTA

KONEČNĚ SE VOLNĚ NADÝCHNOUT

Směs Pralesní máta se doporučuje pro normální funkci horních cest dýchacích, při chřipce a virózách. Zvyšuje imunitu těla. Obsahuje přírodní antibiotika a analgetické látky. Směs je vhodné použít ihned při prvních příznacích chřipky, poté jí stačí užívat den a půl a viry budou rychle zničeny. I ve chvílích ataku nemoci dochází k okamžité úlevě a ústupu nemoci do tří dnů. Složení: Muňa Muňa, Wira Wira a Jitrocel.

horní cesty dýchací / imunita / nachlazení / chřipka / viróza

FIALOVÝ KVĚT

VYPOŘÁDAT SE S TOXINY

Bylinná směs je určena pro kompletní detoxikaci organizmu, podobně jako směs Modrý květ. Můžete je i prostřídat. Očistnou kúru prosím nekombinujte s alkoholem a umělými tuky. Směs podporuje zdravé hubnutí a především správné trávení, čistí krev, odvádí z těla toxiny a usnadňuje vylučování vody z organizmu. Zajišťuje také normální činnost oběhové soustavy. Očistný výsledek je i fyzicky viditelný – lepší pleť, vlasy atd. Složení: Manayupa, Hluchavka, Malina, Pýr a Lopuch

detoxikace / hubnutí / trávení / čištění krve / odvodnění

RUDÝ STROM

VYMÍTÁNÍ NEZVANÝCH HOSTÍ

Směs obsahuje rostliny, které skvěle likvidují viry. Jsou také toxické pro zmutované buňky, avšak nemají vliv na buňky zdravé. Tělo se tak zbaví patogenů a navrátí se do původního stavu před onemocněním. Celkově pomáhá proti parazitům, infekcím i plísním a zevně při problémech na pokožce. U žen zastavuje silné menstruační krvácení a likviduje cysty. Složení: Ubos, Guanabana, Noni, Uňa de Gato, Benedikt a Kořen pampelišky

obnova buněk / detoxikace / imunita / nemoci kůže / proti virům a zánětům

ČISTÍCÍ KEŘ

TRÁVENÍ BÁJEČNÉ A TĚLO SE ČISTÍ

Směs Čistící keř se doporučuje k hluboké očistě těla, protože purifikuje játra a žlučník. Tento proces podporuje metabolizmus a zlepšuje vyměšování. Pomáhá při nadýmání, při bakteriálních i virových zánětech žaludku, při křečích i bolestech břicha a chrání sliznice žaludečních stěn. Zlepšuje chuť k jídlu, normalizuje funkce žaludku, trávení i střev. Celkově pročišťuje tělo. Složení: Agracejo, Chancapiedra, Artyčok, Pelyněk a Andělika.

očista jater a žlučníku / žaludek / trávení / chuť k jídlu / křeče a bolesti břicha

ŽLUTÁ SMĚS

VYROVNANÉ CUKROVÉ HLADINY

Žlutá směs obnovuje funkce pankreatu a příznivě ovlivňuje hladinu cukru v krvi. Směs je vhodná při poruchách trávení (nadýmání, průjem, úplavice) a dýchacího traktu (bronchitida a astma) i při kožních problémech (vyrážky, akné). V neposlední řadě je vhodná při zánětech močových cest i při léčbě některých typů rakoviny (např. prostaty). Složení: Pasuchaca, Caihua, Borůvka, Medvědice a Bříza.

hladina cukru v krvi / trávení / dýchací cesty / kožní problémy / močové cesty / protirakovinné účinky

ŽLUTÝ STROM

CUKROVÉ HLADINY POD DOHLEDEM

Příznivě působí při onemocnění Diabetes II, jelikož významně normalizuje hladinu cukrů v krvi. Žlutý strom má širokospektrální užití. Je to směs protizánětlivá, antibakteriální a protiplísňová. Lze jí použít na gastrointestinální poruchy, záněty dýchacích a močových cest i zlepšení zraku. Posiluje celkovou odolnost a imunitu. Pomáhá při léčbě některých typů rakoviny (např. prostaty). Složení: Tawari amarillo, Pasuchaca, Caihua, Borůvka a Medvědice.

Diabetes II / trávení / imunita / zrak / dýchací cesty / protirakovinné účinky

HOŘKÝ KVĚT

SOUSTŘEDĚNÁ MYSL A DOBRÁ PAMĚŤ

Hořký květ je vhodný a oblíbený pomocník pro zlepšení funkcí mozku, soustředění a paměti. Výborně pomáhá při problémech s roztěkanou myslí a při mentální pracovní zátěži. Pomáhá nastolit fyzické zdraví i hlubokou duševní rovnováhu. Rostliny obsažené v této směsi se používají k zajištění správné mikrocirkulace krevního systému a k normální činnosti kardiovaskulárního systému. Složení: Marco, Pupečník, Ginko biloba a Pohanka.

mozek / paměť / soustředění / krevní mikrocirkulace / učení / duševní rovnováha

AMAZONSKÁ LIÁNA

PEVNÉ KLOUBY BEZ BOLESTI

Směs je primárně určena na onemocnění pohybového aparátu, při artritidách, revmatizmu či při bolestech zad. Zajišťuje normální činnost kloubů a svalů. Je vhodná na čištění krve, cévních stěn a upravuje krevní tlak. Nejenže zvyšuje imunitu těla a celkově posiluje organizmus, ale také řeší konkrétní obtíže (např. některé druhy rakovin). Složení: Uňa de Gato, Manayupa, Vrba a Kaštan.

klouby / svaly / bolesti zad / imunita / krevní tlak / čistění cév / posílení / proti rakovině

PERUÁNSKÝ LASKAVEC

ČISTÉ A PRŮCHODNÉ CÉVNÍ ŘÍČKY

Peruánský laskavec je dobrým pomocníkem pro očistu krve a cévních stěn, posílení srdeční činnosti, při úpravě poměru hladiny cholesterolu a vyrovnání krevního tlaku. Významně se uplatňuje při cévních problémech dolních končetin. Směs zvyšuje obranyschopnost těla, zajišťuje normální funkce oběhové soustavy a kardiovaskulárního systému. Složení: Sanguinaria, Achiote, Caihua, Kaštan a Vrba.

čištění cév / cholesterol / krevní tlak / srdce / křečové žíly / mikrobiální rovnováha

BÍLÝ KOŘEN

ZKLIDNĚNÍ LÉTÁVÉ MYSLI

Osoby trpící duševními úzkostmi jistě ocení efektivitu směsi Bílý kořen. Dokáže rychle zlepšit psychický stav – dodat energii a vitalitu, potlačit strach a zvýšit odolnost vůči stresu. Směs dokáže zmírnit následky dlouhodobého užívání alkoholu, narkomanie nebo toxické zátěže léky. Navrací vitalitu, pocit svěžesti a elánu. Fyzicky usnadňuje hojení ran. Bílý kořen je mj. výborný nápoj pro relaxaci či meditaci. Složení: Chuchuhuasi, Marco, Maca, Dobromysl, Meduňka a Hloh.

duševní zdraví / stres / relaxace / psychická vyrovnanost / meditace / regenerace

MODRÉ MATÉ

ŠTÍHLÍ JAKO PROUTEK

Směs je pomocníkem při odbourávání tukových buňek při zeštíhlovacích kúrách. Yerba Maté je vzácný poklad starých indiánů – má dlouhotrvající povzbuzující účinky, ale neobsahuje kofein. Všechny obsažené byliny posilují nervový i imunitní systém. Obsahuje množství antioxidantů a vitamínů (A, B1, B2, B-komlex, vitamin C), je zdrojem aminokyselin, minerálů, pryskyřic či vlákniny. Složení: Cesmína Paraguayská, Hercampuri a Hierba Luisa.

povzbuzení / odbourávání tuků / imunita / posílení nervového systému / vitamíny a minerály

MOTÝLÍ KVĚT

MODRÉ LUCIDNÍ SNĚNÍ

Nálev z magické rostliny Clitoria ternatea má nádherně modrou barvu a schopnost oživit sny – podpořit lucidní snění. Působí blahodárně na nervovou soustavu a tím i proti depresím. Sušený květ obsahuje flavonoidy podílející se na řadě ozdravných procesů v těle. Má tonizační efekt, vyživuje pleť i vlasy, upravuje menstruační cyklus a podporuje plodnost. Pomáhá při zácpě a artritidě. Čaj můžete pít teplý nebo ledový. Složení: 100% Clitoria ternatea.

klidný spánek / deprese / plodnost / protizánětlivé účinky / lucidní sny

RŮŽOVÝ KVĚT

VITÁLNÍ A OMLAZENÁ JÁTRA

Tuto směs doporučujeme při nutnosti posílit funkci jater a ledvin, pro snížení křečí hladkého svalstva anebo pro odstranění žlučových a ledvinových kamenů. Dokáže dokonale detoxikovat celé tělo a nastavit správné metabolické procesy (trávení sacharidů i tuků, snížení cholesterolu). Upravuje nepravidelnou a bolestivou menstruaci, pomáhá při pánevních infekcích a uvolňuje napětí vnitřních orgánů. Složení: Chancapiedra, Tawari amarillo, Hercampuri, Pampeliška a Čekanka.

detoxikace / očista jater a ledvin vč. kamenů / úprava metabolismu / zažívání

MODRÝ KVĚT

KONEC OTRAVNÝM JEDŮM

Modrý květ je výborný pro pravidelenou detoxikaci těla. Perfektně čistí krev, odvádí toxiny a pomáhá vylučovat přebytečnou vodu. Směs podporuje zdravé hubnutí a dobré trávení. Dochází k obnově jaterních a žlučníkových funkcí. Je výborná pro celkovou regeneraci kůže, svalů a kostí. Směs se dá užít také při infekčním napadení a horečce. Doporučujeme kúru nekombinovat s alkoholem, nikotinem a umělými tuky Složení: Hercampuri, Malina, Hluchavka, Pýr a Lopuch.

kompletní detoxikace / očista jater a žlučníku / dobré zažívání / hubnutí

BÍLÝ KVĚT

PÉČE O ZDRAVÉ ŽENSTVÍ

Bílý květ je určen především pro ženy. Působí příznivě na nepravidelnou a bolestivou menstruaci, pomáhá při bolestech hlavy a migrénách. Působí blahodárně při mykotických, kvasinkových a mikrobiálních infekcích ženských pohlavních orgánů. Směs je vhodná pro očistu kůže od chronických pigmentových skvrn, normalizuje stav pokožky, vlasů a nehtů. Posiluje psychickou a emocionální odolnost. Složení: Flor Blanca, Pasuchaca, Canchalagua, Kontryhel, Přeslička a Řebříček.

ženské orgány / menstruace / migréna / pigmentové skvrny

PÍSEČNÝ KVĚT

LEDVINOVÝ ÚKLID

Pokud potřebujete očistit ledviny, tak tato bylinná směs je skvělým řešením. Písečný květ snižuje hladinu kyseliny močové v organizmu a je to efektivní lék při eliminaci ledvinových i žlučníkových kamenů (bylina Chanca Piedra znamená v překladu doslova „rozbíječ kamenů“). Směs příznivě ovlivňuje pokožku, pomáhá odstranit tmavé kruhy pod očima, projasňuje oční bělma a čistí sliznice. Celkově působí na organizmus antibakteriálně. Složení: Flor de Arena, Chanca Piedra, Yacon, Řepík a Hluchavka.

detoxikace / očista jater a ledvin vč. kamenů / úprava metabolismu / zažívání

TRNITÝ KEŘ

ČISTÉ UROLOGICKÉ CESTY

Směs je určená pro hloubkovou očistu, zejména ledvin. Odstraňuje z krve kyselinu močovou a bojuje proti zánětům močových cest a sliznic. Purifikuje nervový systém a systém žláz s vnitřní sekrecí. Eliminuje negativní adrenalin a kyselinu mléčnou hromadící se v důsledku stresu. Pomáhá rovněž při poruchách trávení, nechutenství, otylosti a překyselení žaludku. Má antiseptické a antibakteriální účinky. Složení: Hierba de la Postema, Arenilla, Kopřiva dvoudomá a Pampeliška lékařská.

ledviny / močové cesty / trávení / endokrinní systém

NA MÉ DNY

MĚSÍC CO MĚSÍC V POHODLÍ

Směs je připravena primárně pro ženy s bolestivou menstruací. Dokáže pomoci jak při akutních stavech, tak jako prevence. Při silných bolestech doporučujeme přidat Majoránku (½ čajové lžičky na hrníček čaje). Hlavní bylina směsi Matico má také řadu dalších zdraví prospěšných účinků na lidské tělo. Obsahuje mnoho aktivních látek: flavonoidy, seskviterpeny, safroly, benzenoidy, tokoferoly a další (např. tzv. chromeny likvidující nádorové buňky). Složení: Matico, Meduňka, Řebříček a Kokoška pastuší tobolka.

menstruace / ženské orgány / nádorová onemocnění

OBŘÍ PŘESLIČKA

PRO DÁMSKÝ KOMFORT

Obří přeslička je směs vyvinutá zejména pro ženy v období menopauzy a klimakteria (přechodu). Vzácným způsobem vyrovnává a doplňuje energii při výkyvech nálad a depresivních stavů způsobených hormonální změnou. Vyvažuje činnost hormonálního systému těla tak, aby nedocházelo k přetěžování nervové soustavy. Celkově zklidňuje a navozuje dobrý spánek. Zachovává zdravé vlasy, kosti, klouby a nehty. Složení: Cola de Caballo, Maca, Kotvičník, Červený jetel a Vojtěška.

menopauza / zdravé kosti / hormonální a psychická rovnováha / dobrý spánek